17 Mart 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Ünlü avukat silahlı saldırıda öldürüldü

Ergenekon soruşturması kapsamında yargıyı etkiledikleri gerekçesiyle gözaltına alınıp FETÖ’cü polis ve savcıların iradesi ile tutuklanan Avukat Kudbettin Kaya uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Ergenekon savcılarının talimatıyla, Ergenekon Davası yargılama sürecini etkilemeye yönelik faaliyet yürüttükleri iddiasıyla 8 kişiye yönelik 2010 yılında operasyon düzenlenmiş Avukat Kudbettin Kaya da bu operasyon kapsamında eşi Hülya Kaya ile gözaltına alınmıştı.

Kudbettin Kaya’nın bu akşam arkadaşları ve ailesi ile gittiği Yeşiköy’deki ünlü bir balıkçıda silahlı saldırıya uğradığı öğrenildi. Uzi marka silahla Kaya’yı vuran saldırganın olay yerinden kaçtığı öğrenilirken Kaya’nın yaşamını kaybettiği belirtildi.

ZEKERİYA ÖZ TUTUKLATMIŞTI

Kudbettin Kaya Ergenekon yargılamaları sırasında yargıyı etkilemeye çalıştığı iddiasıyla FETÖ’cü Zekeriya Öz’ün talimatıyla gözaltına alınmış tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Kaya hakkında Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay’ın da aralarında bulunduğu 10 kişi ile birlikte ”Ergenekon davası ve soruşturmasını etkilemeye teşebbüs ettikleri” iddiasıyla dava açılmıştı. Özel Yetkili İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Avukatlar Tülay Beker ve Ali Hadi Emre de yargılanmıştı.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü